اطلاعات کلی
TestAS  آزمونی است برای تشخیص صلاحیت علمی داوطلبان خارجی که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند. از ابتدای ترم زمستانی 2010/2009 ارائه کارنامه TestAS جهت اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاههای آلمان الزامی است و یا به عنوان یک امتیاز مثبت تلقی میشود.
مخاطبین این آزمون می توانند افراد زیر باشند:
  • شرکت کنندگان در کلاسهای آماده سازی برای شرکت در آزمون TestDaF
  • افرادی که قصد شروع تحصیل در آلمان را دارند.
  • دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند.
 آزمون به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می گردد ، لذا داوطلبین می توانند بین این دو زبان یکی را انتخاب کنند.جهت شرکت در آزمون (با انتخاب زبان آلمانی) پیشنهاد می شود داوطلبان  دوره  B 1.1  را با موفقیت طی کرده باشند.نکته مهم :نتایج آزمون به صورت  online تنها برای شرکت کننده قابل مشاهده خواهد بود و دانشگاههای کشور آلمان تنها در صورت ضمیمه شدن کارنامه  از نتایج آزمون اطلاع خواهند یافت.
 
اجزائ تشکیل دهنده آزمون:
آزمون TestAS از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول مربوط به دروس پایه و بخش دوم مربوط به  سئوالات دروس اختصاصی در رشته تحصیلی خاص داوطلب می باشد. در این دوره از آزمون سئوالات بخش دوم مربوط به رشته های زیر   می باشد:1. بخش تخصصی اقتصاد2. بخش تخصصی مهندسی3. بخش تخصصی علوم انسانی و جامعه شناسی4. بخش تخصصی ریاضی، انفورماتیک و علوم تجربی.  اطلاعات دقیق تر از نحوه برگزاری آزمون و نمونه سؤالات را میتوانید از سایت اینترنتی  www.testas.de  کسب نمائید.
تاريخ برگزاري آزمون نيز از صفحه مربوطه در وب سايت قابل پيگيري است.
 
نحوه شرکت در آزمون:
پس از كسب اطلاع از تاريخ آزمون ميتوانيد با مراجعه به فايل مربوطه از مراحل و چگونگي نام نويسي مطلع شويد. 
ضمنا براي اطلاع از مشخصات آزمون ميتوانيد فايلهاي زير را دانلود نماييد: 
 
اطلاعات در مورد امتحان و ثبت نام:
خانم نهال فاتحان

testdaf@dsit.org
 
 

امتحان

تاریخ امتحان مهلت ثبت نام شهریه (ریال) 

TesrAs

1400.02.04 30.10.1399-18.12.1399/ 8:00 صبح 35.000.000