اطلاعات کلی
TestAS  آزمونی است برای تشخیص صلاحیت علمی داوطلبان خارجی که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند. از ابتدای ترم زمستانی 2010/2009 ارائه کارنامه TestAS جهت اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاههای آلمان الزامی است و یا به عنوان یک امتیاز مثبت تلقی میشود.
مخاطبین این آزمون می توانند افراد زیر باشند:
  • شرکت کنندگان در کلاسهای آماده سازی برای شرکت در آزمون TestDaF
  • افرادی که قصد شروع تحصیل در آلمان را دارند.
  • دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند.
 آزمون به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می گردد ، لذا داوطلبین می توانند بین این دو زبان یکی را انتخاب کنند.جهت شرکت در آزمون (با انتخاب زبان آلمانی) پیشنهاد می شود داوطلبان  دوره  B 1.1  را با موفقیت طی کرده باشند.نکته مهم :نتایج آزمون به صورت  online تنها برای شرکت کننده قابل مشاهده خواهد بود و دانشگاههای کشور آلمان تنها در صورت ضمیمه شدن کارنامه  از نتایج آزمون اطلاع خواهند یافت.
 
اجزائ تشکیل دهنده آزمون:
آزمون TestAS از سه بخش تشکیل شده است. بخش اول مربوط به دروس پایه و بخش دوم مربوط به  سئوالات دروس اختصاصی در رشته تحصیلی خاص داوطلب می باشد. در این دوره از آزمون سئوالات بخش دوم مربوط به رشته های زیر   می باشد:1. بخش تخصصی اقتصاد2. بخش تخصصی مهندسی3. بخش تخصصی علوم انسانی و جامعه شناسی4. بخش تخصصی ریاضی، انفورماتیک و علوم تجربی برای داوطلبین سایر رشته های دانشگاهی شرکت در بخش اول کافی است و نیازی به شرکت در بخش دوم (بخش اختصاصی) نیست. (به عنوان مثال رشته های علوم پزشکی)بخش سوم آزمون معلومات زبانی داوطلب را می آزماید. این بخش که اصطلاحا آزمون OnScreen نام گرفته به صورت online در محل مؤسسه زبان سفارت جمهوری فدرال آلمان در ایران برگزار می گردد. اطلاعات دقیق تر از نحوه برگزاری آزمون و نمونه سؤالات را میتوانید از سایت اینترنتی  www.testas.de  کسب نمائید.
تاريخ برگزاري آزمون نيز از صفحه مربوطه در وب سايت قابل پيگيري است.
 
نحوه شرکت در آزمون:
پس از كسب اطلاع از تاريخ آزمون ميتوانيد با مراجعه به فايل مربوطه از مراحل و چگونگي نام نويسي مطلع شويد. 
ضمنا براي اطلاع از مشخصات آزمون ميتوانيد فايلهاي زير را دانلود نماييد: 
 
اطلاعات در مورد امتحان و ثبت نام:
خانم نهال فاتحان

testdaf@dsit.org
 
 

امتحان

تاریخ امتحان مهلت ثبت نام شهریه (ریال) 

TestAs

1399.03.17 01.11.1398-19.12.1398/  8:00 صبح 17.000.000

TesrAs

1399.08.03 13.03.1399-18.06.1399/ 8:00 صبح -