زبان آموزانی که کلاس آنلاین ثبت‌نام کرده‌اند تا قبل از روز شروع کلاس یک ایمیل حاوی اطلاعات حساب کاربری (شامل نام کاربری و رمز عبور) و یک ایمیل حاوی اطلاعات کلاس (شامل آدرس ورود به کلاس) برایشان ارسال می‌شود.

اگر در ترم‌های گذشته کلاس آنلاین ثبت‌نام کرده بودید تنها ایمیل دوم برای شما ارسال می‌شود.

آدرسی که در ایمیل اول ذکر شده (https://online.dsit.org.ir) صرفا جهت ورود به پنل کاربری شماست و آدرس کلاس محسوب نمی‌شود.

اگر ایمیلی دریافت نکردید پوشه Spam یا Junk را نیز چک کنید.

به خاطر داشته باشید تنها در ساعات برگزاری کلاس خود قابلیت ورود را دارید و در بقیه ساعات امکان ورود به کلاس وجود ندارد.

زمان کلاس‌های آنلاین ۱۸۰ دقیقه در هر جلسه (۲ بخش ۹۰ دقیقه‌ای) می‌باشد که تمامی ۱۸۰ دقیقه بصورت وبینار آنلاین برگزار خواهد شد.

نکته مهم: کلیه ایمیل‌های مربوط به کلاس‌های آنلاین موسسه تنها از آدرس ایمیل webinar@dsit.org برای شما ارسال می‌شود و آدرس کلیه کلاس‌های آنلاین موسسه در دامنه‌ی online.dsit.org.ir می‌باشد. اگر ایمیلی با نام موسسه زبان آلمانی از آدرسی غیر از آدرس ذکر شده دریافت کردید آن را باز نکنید و مراتب را با همکاران بخش ثبت‌نام موسسه در میان بگذارید.

 

توجه داشته باشید که جهت بهره‌مندی از کلیه قابلیت‌های کلاس آنلاین لازم است فقط با استفاده از کامپیوتر یا لپ‌تاپ مجهز به سیستم‌عامل ویندوز یا مک، و با استفاده از نرم افزار Adobe Connect وارد کلاس آنلاین شوید.

 

کسانی که با موبایل یا تبلت وارد کلاس آنلاین شوند در پایان ترم نمره قبولی دریافت نمیکنند. 

 

توصیه می‌شود جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی برای ورود به کلاس‌های آنلاین موسسه از نرم افزار Adobe Connect روی پلتفرم ویندوز یا مکینتاش استفاده کنید.

در صورتی که با مرورگر وارد کلاس شوید موسسه تضمینی برای اتصال صحیح شما نخواهد داشت.

سرورهای موسسه زبان آلمانی داخل ایران می‌باشند و استفاده از هرگونه نرم افزار تغییر IP باعث ایجاد کندی و اختلال در اتصال شما به سرور می‌شود.

در نظر داشته باشید میزان پهنای باند مورد نیاز جهت شرکت در کلاس‌های آنلاین بسیار پایین است و با ضعیف‌ترین اینترنت‌های خانگی نیز قابلیت شرکت در کلاس را دارید.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد نحوه و زمان برگزاری کلاس‌های آنلاین از طریق تلفن یا ایمیل به آدرس info@dsit.org با واحد ثبت‌نام تماس حاصل فرمایید.

می‌توانید نرم افزار پلتفرم خود را از لینک‌های زیر تهیه کنید.

 

 

iOS App Mac OS App Windows App
Cafe Bazaar App Android App

 

پس از نصب، آدرس کلاس خود را که برای شما ایمیل شده است را کپی و در نرم افزار وارد کنید. (مانند شکل زیر)

adobe connect class url

 

در هنگام ورود به کلاس نام کاربری و رمز عبوری که داخل ایمیل برای شما ارسال شده را وارد کنید.

نکته: در اولین ورود شما به سیستم به طور اتوماتیک از شما رمز جدید دریافت می‌شود. لطفا رمز عبوری امن انتخاب کنید و آن را به خاطر بسپارید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، هنگام ورود از گزینه Kennwort vergessen جهت تولید مجدد رمز عبور استفاده کنید.

 

 

مشکلات احتمالی هنگام ورود به کلاس

 

مشکل ۱: اگر پس از وارد کردن آدرس کلاس خود با پیغام “Invalid URL. Please enter valid URL” و یا “Ungültige URL. Geben Sie eine gültige URL ein” مواجه شدید ابتدا مطمئن شوید که آدرس را به درستی وارد کرده‌اید (ترجیحا لینک داخل ایمیل را کپی و در نرم‌افزار الصاق کنید). اگر آدرس صحیح بود و مجددا با خطا روبرو شدید مراحل مربوط به قسمت راه حل را اجرا کنید.

مشکل ۲: اگر پس از وارد کردن آدرس و انتخاب گزینه ورود، برنامه در مرحله Loading متوقف شد مراحل مربوط به قسمت راه حل را اجرا کنید.

 

راه حل: اگر با مشکلات بالا روبرو شدید مراحل زیر را انجام دهید.(این مراحل مربوط به پلتفرم ویندوز می‌باشند)

 

- پاک کردن سوابق Internet Explorer

۱. وارد نرم‌افزار Internet Explorer شوید (حتی اگر از مرورگرهای دیگر نظیر Chrome استفاده می‌کنید).

۲. داخل Internet Options رفته و در داخل تب General از زیر مجموعه Browsing history گزینه Delete را انتخاب کنید.

۳. تمام گزینه های موجود را تیک بزنید و دکمه Delete را فشار دهید.

 

- پاک کردن آدرس‌های ذخیره شده در Adobe Connect

هنگامی که نرم‌افزار Adobe Connect را باز میکنید اگر از قبل وارد آدرسی شده باشید لیستی از آنها را تحت نام Recents نگه داری می‌کند. با استفاده از گزینه Clear Recents آنها را پاک کنید.

 

- اگر با انجام مراحل فوق همچنان مشکل حل نشد، آدرس کلاس خود را داخل مرورگر وارد کنید. هنگام ورود از شما سوال می‌شود که آیا مایلید از طریق نرم‌افزار وارد شوید یا از داخل مرورگر.
گزینه نرم افزار را انتخاب کنید. (تنها زمانی از شما این سوال پرسیده می‌شود که نرم افزار Adobe Connect به درستی روی سیستم شما نصب شده باشد)

 

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا راهنمایی فنی از طریق تلفن یا ایمیل به آدرس webinar@dsit.org با واحد کلاس‌های آنلاین ارتباط برقرار نمایید.